Huawei yeni amiral gemisinde şimdiye kadar yapılmamışı yapıyor, sektörde bir ilk

Huawei‘nin yeni modeli Pura 70 Ultra, telefon tasarımında önemli bir yeniliğe imza atıyor. Bu model, genellikle telefonların sırtında görmeye alışık olduğumuz kabarık kamera bloklarına alternatif olarak geliştirilmiş bir geri çekilebilir kamera özelliği ile donatılmış. Cihaz kapalıyken kamera gövdede gizleniyor ve ihtiyaç duyulduğunda bir düğmeye dokunularak dışarı çıkıyor. Bu sayede hem daha şık bir tasarım sunuluyor hem de büyük sensörlerin getirdiği görüntü kalitesinden ödün verilmiyor.

Pura 70 Ultra‘nın kamera sistemi, çift adımlı motorlar tarafından kontrol edilen hassas bir mekanizma ile donatılmış. Bu motorlar, kamera modülünün pürüzsüz bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Kamera, kullanılmadığı zamanlarda ise toz ve çizilmelere karşı koruyan teleskopik bir kapak ile gizleniyor. Ayrıca, telefonun kullanıcı tarafından hareket ettirilmesi durumunda bile net fotoğraflar çekebilmesi için sensör kaydırma stabilizasyon teknolojisine sahip.

Huawei yeni amiral gemisinde şimdiye kadar yapılmamışı yapıyor, sektörde bir ilk

Bu tasarım, büyük sensörlü kameraların yarattığı kabarık yapıları ortadan kaldırarak daha ince telefonlar yapılmasına olanak tanıyor. Huawei, 1 inç büyüklüğünde bir sensörü oldukça kompakt bir alana sığdırmayı başarmış. Bu, özellikle düşük ışık koşullarında çok daha iyi görüntüler elde etmeyi sağlıyor. Telefonun ergonomik tasarımı sayesinde kullanımı daha rahat ve taşınabilirliği artırıyor.

Ancak, geri çekilebilir kamera mekanizmasının dayanıklılığı ve uzun vadede karşılaşabileceği sorunlar göz önünde bulundurulmalı. Huawei, bu mekanizmanın 100.000 kez açılıp kapanmaya dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, telefon IP68 su ve toz direnci sertifikasına sahip, bu da teleskopik kapak ve iç mekanizmanın mühendislik açısından ne kadar dikkatli tasarlandığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x