Ali Koç’tan Fenerbahçe’ye şampiyonluk özrü! Riyad Mahrez Fenerbahçe yolunda!

Süper Lig’de kıyasıya şampiyonluk yarışı matematiksel olarak devam etse de Galatasaray çok ciddi bir avantajla beraber yoluna devam ediyor. Fenerbahçe ise çok yaklaştığı ve fazlasıyla istediği şampiyonluğa yine ulaşamayacak gibi. Elbette bu yarışı kaybedilmesi ile beraber eleştiri okları bir kez daha Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yöneltilmiş durumda.

Fenerbahçe Başkanı ise hem seçimlerde iddiasını ortaya koymak hem de yeni sezona çok daha iddialı bir kadro ile girmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ali Koç’un hedefindeki isim ise Suudi Arabistan’da mutsuz olduğu bilinen Riyad Mahrez.

Elbette kulübü Mahrez’i bırakma konusunda pek istekli değil. Ancak futbolcunun yeniden iddialı bir ligde forma giymek istemesi, transferin önünü açıyor.

Fenerbahçe’nin bu transferi kiralık olarak bitirmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Hatta Mahrez’in kulübüne herhangi bir kiralama ücreti ödenmeyeceği ve oyuncunun ücretinin bir kısmını Al-Ahli’nin karşılayabileceği bile gündemde.

Elbette bunların hepsi şimdilik birer iddiadan ibaret. İlerleyen günlerden Fenerbahçe’nin ne gibi adımlar atacağını bekleyip görmek lazım.

Öte yandan Riyad Mahrez gibi bir yıldızı Türkiye’de görmek kulağa oldukça heyecan verici geliyor. Mahrez’in de Avrupa’da mücadele eden bir takımda forma giymek istemesi, Fenerbahçeli taraftarları bu transferde umutlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x