Microsoft Teams, İncelemeler ve Derecelendirmeler Özelliği Kazanıyor

Microsoft bir blog gönderisinde indirilecek 2.000’den fazla Microsoft Teams uygulamasının bulunduğunu ve her ay daha fazlasının eklendiğini doğruladı. Ek olarak, Microsoft Teams uygulamalarının daha fazla kişi tarafından keşfedilmesine ve kullanılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış incelemeler ve derecelendirmeler gibi bazı yeni özellikler ve iyileştirmeler sunulduğu duyuruldu.

Microsoft şunları belirtti: “Bu bilgilere (incelemeler ve derecelendirmeler) sahip olmak, benzer kullanım örneklerine sahip diğer kişilerin deneyimlerine dayalı olarak güven ve güveni teşvik ederek Teams kullanıcılarının yeni bir uygulamayla etkileşime geçme kararlarını etkilemeye yardımcı olacaktır.”

Microsoft, bu baharın sonlarında Teams uygulamasını yükleme ve kullanma adım sayısını azaltacak basitleştirilmiş bir Teams uygulama yükleme yöntemini başlatacağını ekledi. Bununla birlikte önümüzdeki aylarda mağaza için geliştirilmiş bir arama özelliği de kullanıma sunulacak. Bu, daha fazla anahtar kelime eklemeyi, yorum aramayı ve uygulamanın kullanımına göre arama sonuçlarını sıralamayı içerecek.

Teams Yönetim Merkezi’ne eklenen değişikliklerden biri de Uygulama Ayrıntıları sayfasındaki yeni “Kullanıcı istekleri” sekmesi. Microsoft şöyle açıklıyor:  “Bu güncelleme sayesinde yöneticiler artık her istek hakkında, istekte bulunanın adı, e-postası, iş unvanı ve istek tarihi dahil olmak üzere ek bilgilere sahip olacak ve böylece kullanıcı gizlilik standartlarımıza uymaya devam ederken uygulama onayı kararlarının daha bilinçli alınmasına olanak tanıyacak.”

Üçüncü taraf uygulaması talep eden Teams kullanıcıları, yöneticilerinin bu isteği onaylaması veya reddetmesi durumunda da bir bildirim alacak. İstek onay alırsa kullanıcı söz konusu uygulamaya ilişkin yükleme talimatlarını alacak. Uygulama geliştiricileri içinse artık yöneticilerden etkinlik bildirimi gerektirmeme, Uyarlanabilir Kartlardaki üye profil resimleri ve daha fazlası yer alıyor.

Microsoft, Teams uygulama deneyiminin iyileştirilmesine yardımcı olmak için üçüncü taraf uygulama şirketi Matter ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x